Naudinga žinoti 2020 02 24

Efektyvus būsto remontas: kaip suplanuoti ir nuo ko pradėti?

Namai

Nusprendus remontuoti ar įsirengti būstą, pirmiausiai susiduriama su dilema nuo ko pradėti. Tuomet apima baimė, o jeigu remontas užsitęs ir rezultatas neatitiks investuotų pinigų.... Kaip pasiruošti bei susiplanuoti sėkmingą būsto remontą, komentuoja interjero dizainerė Jovita Bingelytė bei „General Financing“ Klientų sėkmingos patirties vadovas Skirmantas Ketvirtis.

Geriausias startas – visumos matymas

Pasak „Jointerior“ interjero dizainerės Jovitos Bingelytės, pradžioje labai svarbu susidėlioti aiškią darbų seką. Ši turėtų apimti absoliučiai visus planuojamus pokyčius, kadangi norint, jog buto remontas sukurtų iš tiesų patogią gyvenamąją aplinką, į pokyčius reikia žvelgti kompleksiškai.

„Žmonės dažnai pradeda ne nuo to galo. Tarkime, pirma planuoja elektros įvadus, tik po to mąsto apie baldus. Tačiau tai tikrai nėra pati projekto pradžia. Juk kol nėra aiškiai suplanuotos baldų vietos, tol nebus galima numatyti, kur kokio apšvietimo ir rozečių reikia. Todėl pradžioje reikia pasidaryti aiškų baldų ir pertvarų išdėstymo planą ir tik tuomet judėti prie elektros bei kitų techninių brėžinių“, – visumos matymo svarbą komentuoja J. Bingelytė.

Pasak dizainerės, planavimo etapu itin svarbu sąžiningai įvertinti esamą padėtį visose remontuojamo buto dalyse. Kitu atveju, darbų apimtys bei jiems reikalingų medžiagų kiekiai gali „netikėtai“ išaugti jau remontui įsibėgėjus.

„Siūlau neskubėti pirkti apdailos medžiagų, kol nėra praardytos senos grindys ar kanalizacija. Pastarąją kartais reikia keisti nauja, o grindis lyginti arba bandyti suvienodinti jų lygį visuose kambariuose“, – remonto planavimo ir pradžios subtilumus, apie kuriuos ne visada pagalvojame, komentuoja dizainerė.

Finansiniai sėkmingo remonto aspektai

Jau turint visuminę būsimų darbų viziją, ne mažiau svarbus yra finansinis remonto planavimas. „Investicijai į gyvenamo būsto remontą visada rekomenduoju imti ruoštis iš anksto. Tai reiškia – susitaupyti remontui reikiamą sumą, kad prasidėję darbai ženkliai neatsilieptų įprastinei gyvenimo kokybei ir be didelio vargo galėtumėte įgyvendinti visus norimus pokyčius“, – teigia „General Financing“ Klientų sėkmingos patirties vadovas Skirmantas Ketvirtis.

Finansinio planavimo svarbą, bei galimybę sutaupyti tam skiriant pakankamai dėmesio pabrėžia ir J. Bingelytė.

„Dažnai žmonės nesigilina į tai ir tiesiog susigalvoja arba nugirsta kažkur preliminarią pinigų sumą už kvadratinį metrą. Tačiau siūlyčiau pradžiai pasidomėti konkrečių darbų ir medžiagų rinkos kainomis, nepatingėti skirti laiko pasivažinėti po įvairias prekybos vietas, pasidairyti patinkančių apdailos prekių ir pasižiūrėti, kas kiek kainuoja, ir tada patiems pasidaryti preliminarią sąmatą ir sąrašą dalykų, kurių reikės“, – teigia interjero dizainerė.

Žinoma, visada gali nutikti taip, kad remontą jums prireiks atlikti skubiai ar netikėtai – pavyzdžiui, prakiurusiam vamzdžiui užliejus kambarius ar sugalvojus butą išnuomoti naujiems šeimininkams. Tokiu atveju, pasak S. Ketvirčio, gali būti, kad tinkamai jam pasiruošti finansiškai tiesiog nėra galimybės.

„Tačiau net ir tokiu atveju išeičių yra. Tarkim, visada galima pagalvoti apie vartojimo paskolą, tai yra – galimybę remontą įgyvendinti išsimokėtinai. Šis variantas tinkamas ir jei suplanuotų finansų pritrūko jau paties remonto metu, mat sąmata išaugo dėl iš anksto nesuplanuotų, tačiau netikėtai prisidėjusių remonto darbų. Toks variantas leistų įgyvendinti norimus ar būtinus pakeitimus, o finansinį krūvį paskirstytų ilgesniame laikotarpyje“, – teigia taip pat ir paskolas būsto remontui teikiančios finansų bendrovės atstovas S. Ketvirtis.

Tiesa, tokiu atveju, specialisto teigimu, planavimas taip pat labai svarbus, nes būtina įvertinti norimą investuoti sumą bei savo artimiausio laikotarpio finansines galimybes.

Kiekvienam darbui – savas laikas

Savaime suprantama, kad visi remonto darbus skuba atlikti kaip galima greičiau. Tačiau, specialistų teigimu, sėkmingam remonto vizijos įgyvendinimui svarbios gali būti ir mažiausios detalės, kurios kartais reikalauja tinkamo momento išlaukimo.

„Žmonės turi tendenciją kiekvienais metais pažadėti sau įsikurti naujus namus Kalėdoms, todėl lapkritis ir gruodis kasmet būna labiausiai intensyvūs, kai visi skuba pabaigti, užsakyti, pagaminti... Iš patirties galiu pasakyti, kad darbų forsavimas šiuo laikotarpiu tik padidina klaidų ir brokų tikimybę, todėl siūlyčiau baigiamuosius darbus atidėti pasibaigus šventiniam laikotarpiui“, – patirtimi dalijasi J. Bingelytė.

Pasak jos, sezoniškumas svarbus ir tuo atveju, jei planuojate keisti senus radiatorius. Šildymo sezonu to padaryti greičiausiai nepavyks ir teks laukti pavasario. Kita vertus, skubėti nereikėtų ir kitų techninių darbų eigoje.

„Daugelis galvoja, kad nusipirkus butą jau reikia pradėti virtuvę gaminti. Tačiau taip paskubėjus gali tekti perdarinėti baldus arba turėti didelius tarpus iki lubų arba sienų. Daug geriau virtuvės baldus gaminti tik tuomet, kai jau būna atlikta pilna apdaila – sudėta grindų danga, lubos ir sienos. Dar viena skubėjimo klaida – virtuvėje ant sienos tarp dar nesumontuotų spintelių klijuojamos plyteles. Tiksliai apskaičiuoti, kaip susimontuos visos spintelės, yra beveik neįmanoma. Daug paprasčiau yra suklijuoti plyteles, kai jau aiškiai žinomas klijavimo plotas“, – dažnai daromas klaidas vardija pašnekovė.

Pasak interjero dizainerės, visi darbai remonto metu turi savo eigą, todėl norint išvengti neapgalvotų klaidų ir gauti lūkesčius bei investicijas atitinkantį rezultatą svarbu neužbėgti įvykiams už akių. Tad net jei labai nekantraujate, patartina laikytis iš anksto sudaryto medžiagų rinkimosi ir darbų eigos grafiko bei plano.

bank chat coins customers danger-sign experts goals invoice online-payment recommendations transfer-money video-button